zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Rybičky 48 představují alegorickou skladbu Jdi domů Ivane!

Rybičky 48 (Zdroj: NetwIN production)

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Česká rocková stálice, kapela Rybičky 48, si pro své fanoušky připravila zbrusu nový singl s názvem Jdi domů Ivane (VIDEO). Jak už je u rodáků z Kutné Hory zvykem, reagují písní na aktuální situaci s humorem sobě vlastním. Nejen nejnovější satirický singl zazní během nabitého koncertního léta, které Rybičky 48 zakončí na podzim v největší hale u nás.

„To si takhle žijete ve vesnici, říkejme jí třeba Evropa, a tam jsou různý lidi. Každej má svý neduhy, ale vždycky se i přes neshody domluvíte. Pak je tu ale Ivan z východní části vesnice, a to je čistej blbec a agresor, se kterým se domluvit nedá,“ říká frontman kapely Rybičky 48 Kuba Ryba o neskrývané inspiraci ruskou invazí na Ukrajinu.
„Jestli v tom vidíte nějakou paralelu, tak je to jedině dobře. Takhle mě to napadlo. Inspirací byla samozřejmě píseň z roku 1968 Dobře míněná rada aneb Běž domů Ivane,“ pokračuje Ryba o významu textu.
Ačkoli se kapela nedrží žádných žánrových mantinelů, rocková vypalovačka Jdi domů Ivane je příslibem tvrdších písní i do budoucna. „Teď máme období, kdy budou vznikat tvrdší rockový a punkrockový songy,“ slibuje frontman.
V divokém videoklipu, který vznikal v Hostinci U Kmoníčků tradičně pod taktovou Ondřeje Soukupa, se v hlavní roli objeví i herec, moderátor, ale také starosta Řeporyjí a výrazná postava českého bulváru Pavel Novotný. Ten ztvárňuje právě inkriminovaného Ivana.

„Hledali jsme někoho, kdo zahraje skvěle arogantní hovado a Pavel nás napadnul jako první. Vím, že je to chytrý a fajn člověk, který to skvěle zahraje a rád si udělá srandu s námi,“ říká o spolupráci s Novotným Kuba Ryba.
Nakažlivý refrén si můžou fanoušci zazpívat s kapelou už zanedlouho. Po dlouhé koncertní pauze totiž čeká Rybičky 48 nabité léto, které odstartuje už 7. května na domácí půdě v Kutné Hoře. Na podzim se pak parta ve složení Kuba Ryba, Petr Lebeda, Michal Brener a Ondra Štorek představí 20. října v pražské O2 Aréně s koncertem 20 LET ROCK'N'ROLU, VY BUZNY.
„Osm měsíců jsme nehráli. Takže se můžou fanoušci těšit kromě velký a vylepšený show na to, že to do nich tak napereme, že po svejch neodejdou. A doporučuju s sebou na koncert náhradní trenýrky,“ uzavírá s úsměvem Ryba.

16.5.2022 13:05:41 Redakce | rubrika - Novinky...

Časopis 25 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Eliška/Rejčka (MdB)

Články v rubrice - Novinky...

Ondřej Galuška v novém videoklipu vyrazil na orientační běh

Ondřej Galuška (Fota: Michaela Králová)

Bloudíme po světě a nemáme k němu mapu, nebo máme mapu, ve které neumíme číst. Pleteme si cesty a vrstevnice, ...celý článek


Kapela O5 a Radeček vydává singl Romantický smyčce

Videoklip Romantický smyčce

Oblíbená česká kapela O5 a Radeček představuje nový singl s poetickým názvem Romantický smyčce. Píseň, ke kter ...celý článekČasopis 25 - sekce

DIVADLO

Divadelní tipy 26. týden

Luba Skořepová (Sama)

Sama
Dvaadevadesátiletá herečka Luba Skořepová, vzdorující stárnutí a samotě, produkuje své poslední divade celý článek

další články...