zvláštní poděkování
Volný.cz

Hudební tipy 50. týden

Jan Smigmator

autor: Česká televize  

zvětšit obrázek

13. komnata Nadi Urbánkové
Známá zpěvačka snila o lásce a rodinném štěstí. Místo toho čelila samotě, strachu a dluhům svého bývalého manžela (2007). Režie D. Smržová. Naďa Urbánková vždy chtěla být zpěvačkou. Rodiče ji ale poslali na zdravotní školu, a tak se z ní stala diplomovaná zdravotní sestra. Stejně dál zpívala a hrála v ochotnickém divadle, poté získala angažmá v divadle v Pardubicích. Později zvítězila v konkursu do Semaforu a odešla do Prahy. Naďa Urbánková je bezesporu jedna z našich nejvýraznějších zpěvaček 60. a 70. let. Získala pět zlatých slavíků, za sebou má i několik slavných rolí ve filmech a na divadle. Po slávě ale sama nikdy netoužila, přišla za ní jaksi mimochodem. To, co vždy chtěla, byla láska a rodinné štěstí. Namísto toho žila v době natáčení tohoto pořadu sama, měla strach o sebe i svou dceru. Kvůli svému poslednímu muži, lékaři ze Švýcarska, splácí dluhy a neví, kdy a jak soudní tahanice skončí. Zůstalo jí jen pár nejvěrnějších přátel a ti o ní tvrdí, že v životě doplatila na svou důvěřivost, dobrotivost a oddanost. Podnikání a dramatický konec vztahu s téměř kriminální zápletkou, který se propíral v médiích, byl ale jen vyvrcholením série Nadiných bolavých rozchodů, o kterých s námi otevřeně hovoří. Průvodkyní její 13. komnatou bude redaktorka Markéta Dobiášová.
Vysílání: 14.12., 10.00 hod., ČT1

Adventní koncerty České televize 2021
Přímý přenos z Baziliky Nanebevzetí Panny Marie na Strahově je věnován Mezinárodnímu vězeňskému společenství. Účinkují: E. Janečková, J. Potměšil, B. Černošková, L. Kerndl, I. Ženatý, Ensemble 18, Good Work, V. Bláha, T. Drobysh, Klarinetový kvartet Vojenské hudby Olomouc, K. Burešová, L. Dlouhý, Collegium Strahoviense, Prague Cello Trio, Czech Ensemble Baroque a R. Válek. Režie A. Rezek. Čtvrtý a poslední Adventní koncert České televize, vysílaný přímým přenosem z Baziliky Nanebevzetí Panny Marie na Strahově, je věnován Mezinárodnímu vězeňskému společenství. Tato organizace vznikla v roce 2010 a pomáhá všem, kterých se jakkoliv dotkl zločin – zvláště pak dětem odsouzených rodičů. V České republice je více než 40 000 dětí, které mají někoho z rodičů ve vězení a mnohé z nich zažívají stigmatizaci a šikanu. Přitom samy žádný zločin nespáchaly. Projekt Zapomenuté děti pomáhá právě těmto dětem, podporuje rodinné vazby, řeší potřeby dětí, snaží se bořit předsudky. Každoročně pořádají Andělský kemp, což je letní pobyt pro děti vězněných rodičů. Je zcela zdarma a dětem pomáhají odborníci – lékař, psycholog, speciální pedagog i sociální pracovník. Dále pořádají volnočasové kluby, doučování, připravují větší děti na budoucí povolání a v projektu Den s dítětem posilují vztah rodič – dítě formou asistovaných návštěv přímo ve vězení. Díky darům našich diváků budou moci podpořit více dětí v jejich opravdu nelehké situaci.
Vysílání: 19.12., 17.30 hod., ČT1

Jan Smigmator v Jablonci nad Nisou
Exkluzivní koncert swingujícího zpěváka a jeho big bandu. Režie M. Čech (Premiéra). Ještě když Jan Smigmator dokončoval své poslední album, netušil, jak příznačný bude jeho název vzhledem k období, ve kterém na začátku roku 2020 vyšlo. Přestože následující měsíce koncertům zrovna nepřály, rozhodl se neúnavný propagátor swingu uvést své nové album Murphyho zákon s plnou parádou. Ve speciálním jazz klubu pro zvané, na jevišti Městského divadla v Jablonci nad Nisou, uspořádal exkluzivní koncert s celým svým big bandem. Celé album tak za doprovodu vynikajících instrumentalistů zaznělo v živém provedení.
Vysílání: 15.12., 21.10 hod., ČT art

6.12.2021 09:12:31 Redakce | rubrika - Z éteru

Časopis 03 - rubriky

Archiv čísel

reklama

III. nádvoří 48/2 (Divadlo DISK)

Články v rubrice - Z éteru

Spirituál kvintet koncert v přírodě

Spirituál kvintet koncert v přírodě

Spirituál kvintet 2005
Koncert v přírodě a zároveň vzpomínkový, bilanční pořad známé české hudební skupiny, ...celý článek


Kultovní punkový opus Derek Jarman

Derek Jarman – Jubilee

Jubilee
Dokud je hudba dost nahlas, neuslyšíme, jak se hroutí svět! Kultovní punkový opus s mnoha známými p ...celý článek


Koncertní pocta Ivanu Královi

Ivan Král (Forever Král)

Forever Král: Koncertní pocta Ivanu Královi
Jedinečná koncertní pocta nejslavnějšímu českému rockerovi z pr ...celý článek


Hitmaker Karel Svoboda výročí

Karel Svoboda

Mefistův rytíř
Slavný skladatel a hitmaker Karel Svoboda, od jehož úmrtí právě dnes uplynulo 15 let, ve vzp ...celý článek


Slavná alba - Rush

Rush na přebale alba Moving Pictures

Slavná alba: Rush – 2112 / Moving Pictures
Cesta za slávou legendární kanadské kapely orámovaná jejím ...celý článek


Hudební tipy 3. týden

5P Luboše Pospíšila

Stodola Michala Tučného
Hudebně zábavný pořad s populárním zpěvákem, od jehož narození nedávno uplynulo 75 ...celý článek


Pop-rockové pódium – INXS

Michael Hutchence  (INXS – Live Baby Live)

INXS – Live Baby Live
Londýnský koncert australské rockové kapely s charizmatickým zpěvákem Michaelem ...celý článek


Hudební tipy 4. týden

Brian Johnson

Brian Johnson: Rock na cestě II (5/6)
Projížďka zpěváka AC/DC s Joem Walshem limuzínou po Los Angeles slibu ...celý článekČasopis 03 - sekce

DIVADLO

Lednové divadelní tipy z Violy

T. Pavelka a O. Brousek (Michelangelo: mramorová horečka)

Legendární pražská scéna, Divadlo Viola, s novým rokem zve na nová i léty a setrvalým diváckým zájmem prověřen celý článek

další články...

OPERA/ TANEC

Karel Havlíček vydává album SPOKEN Black

Karel Havlíček

Jeden z nejúspěšnějších současných českých skladatelů, multiinstrumentalista Karel Havlíček, vydává druhé sólo celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Filmové tipy 3. týden

Všechny velké a malé bytosti

Všechny velké a malé bytosti - Andante
Se zvířaty to jde snadno, to s lidmi je největší kříž. Premiérová řa celý článek

další články...