zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Prague Fringe se vrací na Malou Stranu

Gigolo - Nobody's Studios (India)

autor: Zdroj press kit festivalu   

zvětšit obrázek

22. ročník festivalu anglického divadla Prague Fringe se 22. - 27. května 2023 vrací na Malou Stranu. Na 6 scénách nabídne 130 představení od 35 souborů z 13 zemí. Festival uvede jak multižánrové autorské inscenace oceněné na největší světové divadelní přehlídce Edinburgh Fringe, tak i mladé talenty mezinárodního nového divadla.

Kromě inscenací z pěti anglofonních zemí nabídne Prague Fringe svoji zatím nejbohatší přehlídku evropských souborů z Itálie, Polska, Srbska a Švédska a Ukrajiny. Na své si přijdou milovníci činohry, experimentálního divadla i komedie.
Oceňovaný britský herec Pip Utton se vrací do A Studia Rubín, kde v monodramatu Dickens vykreslí životní příběh velikána anglické literatury Charlese Dickense. Kyjevský soubor ProEnglish Theatre je po loňských vyprodaných představeních zpět s inscenací L_UKR_ÉCIE. V multidisciplinární adaptaci Shakespearovy narativní básně kombinuje skutečné příběhy ukrajinských žen s poezií a ukrajinskými lidovými písněmi. Inscenace se snaží o uměleckou reflexi násilí a zároveň zdůrazňuje sílu života.

Program Prague Fringe nabídne také 8 inscenací pro děti: populární britsko-švédské duo komiků Jon a Ollie uvede komedii o starém muži a toulavém psovi Lehni, sedni, zatancuj, nebude chybět hravá Bubble Show pana Bublináře ani cenami ověnčená kouzelná komedie Seska: Hrnec srandy.
Steve Gove, zakladatel a ředitel festivalu, dodává: „Po třech letech pandemických změn se vracíme do původního květnového termínu a také do naší oblíbené Malostranské besedy, kde se můžete těšit na větší produkce, například na japonské tanečníky Haru nebo na australské soubory The Hairy Godmothers s jejich představením Disney in Drag: Bylo nebylo a Australian Shakespeare Company. Srdečně zveme diváky také do zbrusu nového prostoru hned vedle Karlova mostu, kde na ně čeká pestrá nabídka stand upů, a to ve spolupráci s naším novým partnerem Charles Bridge Hostel and Apartments. Ať žije Fringe!"
Festival si dlouhodobě zakládá na tom, aby byl dostupný co nejširšímu publiku, a tak zmrazil ceny vstupenek na úrovni roku 2022. K dispozici je také oblíbený Fringe Pass, který zajistí zvýhodněný vstup na 5 představení.

15.5.2023 14:05:48 Redakce | rubrika - Festivaly

Časopis 23 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Jak se vám líbí (LSS)

Články v rubrice - Festivaly

Cenu Martina Porubjaka získala Jana Oľhová

Jana Oľhová při předávání ceny

Městské divadlo Zlín ve středu 24. května slavnostně zahájilo 27. ročník česko-slovenského festivalu Setkání S ...celý článek


Letošní Divadelní svět Brno 2023 je za námi

María de Buenos Aires (MdP a LV& C) - Foto: Jakub Čáp)

Od 13. do 27. května 2023 bylo Brno opět středem divadelního světa. Mezinárodní divadelní festival Divadelní s ...celý článek


LSS 2023 zahájí komedie Jak se vám líbí

J. Nvota, V. Matějovský, L. Štěpánková na TK LSS 2023

Očekávaný festival Letní shakespearovské slavnosti slibuje divákům už tradičně jedinečné zážitky plné emocí, h ...celý článekČasopis 23 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

Strhující filmové zpracování konference ve Wannsee

Konference

Konference
Politické jednání několika mužů, které vedlo k vyvraždění milionů nevinných lidí. Strhující film celý článek

další články...