zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Prague Fringe se vrací na Malou Stranu

Gigolo - Nobody's Studios (India)

autor: Zdroj press kit festivalu   

zvětšit obrázek

22. ročník festivalu anglického divadla Prague Fringe se 22. - 27. května 2023 vrací na Malou Stranu. Na 6 scénách nabídne 130 představení od 35 souborů z 13 zemí. Festival uvede jak multižánrové autorské inscenace oceněné na největší světové divadelní přehlídce Edinburgh Fringe, tak i mladé talenty mezinárodního nového divadla.

Kromě inscenací z pěti anglofonních zemí nabídne Prague Fringe svoji zatím nejbohatší přehlídku evropských souborů z Itálie, Polska, Srbska a Švédska a Ukrajiny. Na své si přijdou milovníci činohry, experimentálního divadla i komedie.
Oceňovaný britský herec Pip Utton se vrací do A Studia Rubín, kde v monodramatu Dickens vykreslí životní příběh velikána anglické literatury Charlese Dickense. Kyjevský soubor ProEnglish Theatre je po loňských vyprodaných představeních zpět s inscenací L_UKR_ÉCIE. V multidisciplinární adaptaci Shakespearovy narativní básně kombinuje skutečné příběhy ukrajinských žen s poezií a ukrajinskými lidovými písněmi. Inscenace se snaží o uměleckou reflexi násilí a zároveň zdůrazňuje sílu života.

Program Prague Fringe nabídne také 8 inscenací pro děti: populární britsko-švédské duo komiků Jon a Ollie uvede komedii o starém muži a toulavém psovi Lehni, sedni, zatancuj, nebude chybět hravá Bubble Show pana Bublináře ani cenami ověnčená kouzelná komedie Seska: Hrnec srandy.
Steve Gove, zakladatel a ředitel festivalu, dodává: „Po třech letech pandemických změn se vracíme do původního květnového termínu a také do naší oblíbené Malostranské besedy, kde se můžete těšit na větší produkce, například na japonské tanečníky Haru nebo na australské soubory The Hairy Godmothers s jejich představením Disney in Drag: Bylo nebylo a Australian Shakespeare Company. Srdečně zveme diváky také do zbrusu nového prostoru hned vedle Karlova mostu, kde na ně čeká pestrá nabídka stand upů, a to ve spolupráci s naším novým partnerem Charles Bridge Hostel and Apartments. Ať žije Fringe!"
Festival si dlouhodobě zakládá na tom, aby byl dostupný co nejširšímu publiku, a tak zmrazil ceny vstupenek na úrovni roku 2022. K dispozici je také oblíbený Fringe Pass, který zajistí zvýhodněný vstup na 5 představení.

15.5.2023 14:05:48 Redakce | rubrika - Festivaly

Časopis 25 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Lípa Musica 2024

Články v rubrice - Festivaly

MfD v Plzni přiveze slavný soubor Comédie-Française

Tiago Rodrigues (Foto: Cristophe Raynaud de Lage)

Mezinárodní festival Divadlo v Plzni nabídne letos výjimečnou událost – hostování nejstaršího a nejprest ...celý článekČasopis 25 - sekce

HUDBA

Perspektiva Ivana Mládka

Ivan Mládek

Perspektiva Ivana Mládka
Inženýr ekonomie, multiinstrumentalista, komik a skladatel i interpret již dávno z celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Markéta Mikulášková: Když zhasne obloha

Markéta Mikulášková (Foto: Alžběta Kocmanová)

Svoji první báseň zveřejnila Markéta Mikulášková coby třináctiletá. Její básnický talent je nejen zcela nespor celý článek

další články...