zvláštní poděkování
Volný.cz

Divadelní tipy 8. týden

Bolek Polívka (Komici na jedničku)

autor: Česká televize  

zvětšit obrázek

Na kus řeči
Posezení Miroslava Donutila s Květou Fialovou a Stellou Zázvorkovou (2001). Režie A. Vomáčka. Miroslav Donutil si tentokrát do Branického divadla na kus řeči pozval dvě velké dámy českého filmového a divadelního herectví – Stellu Zázvorkovou a Květu Fialovou. Příjemný rozhovor plný jedinečných vyprávění o životě, filmu, divadle a zážitcích na natáčení doprovodí krásnými jazzovými melodiemi kapela Ladi Kerndla.
Vysílání: 23.2., 09.45 hod., ČT1

Komici na jedničku - Bolek Polívka
Petr Nárožný tentokrát ve společnosti valašského krále a vynikajícího herce a mima (2012). Dále účinkují: D. Bláhová, A. Goldflam, J. Pecha, M. Lasica, A. Polívková a V. Polívka. Režie A. Činčerová. Bolek Polívka (*1949) je český herec, mim, komik, dramatik, básník, scénárista a držitel řady prestižních ocenění. Po absolvání brněnské JAMU spoluzaložil v roce 1972 brněnské divadlo Husa na provázku, jež se stalo vzácným prostorem pro vyhraněnou autorskou poetiku, a po dvou dekádách působení na této scéně otevřel své vlastní divadlo Bolka Polívky.
Autorsky se podílel a hrál v řadě pantomimických divadelních představení, pro které se inspiroval klauniádou, komedií dell´arte a němou groteskou. Svou první roli před filmovou kamerou ztvárnil v muzikálu Balada pro banditu. Často spolupracoval s režisérkou Věrou Chytilovou (například na filmech Kalamita a Šašek a královna). Skvělé herecké výkony podal i ve filmech Jana Hřebejka Pelíšky, Musíme si pomáhat a Pupendo. Za roli ve filmu Musíme si pomáhat byl oceněn Českým lvem v kategorii Nejlepší mužský herecký výkon, stejné ocenění získal i za roli faráře ve filmu Zapomenuté světlo. Televizní diváci si umění Bolka Polívky jistě vybaví z dlouhodobě vysílaného pořadu Manéž, v němž se představoval zejména jako mistr klauniády, pantomimy a excentrického humoru. Právě na těchto prvcích stála jeho autorská divadelní tvorba, jež si získala uznání po celém světě.
Vysílání: 23.2., 22.55 hod., ČT1

Na kus řeči
Miroslav Donutil, Jaroslav Dušek a Eva Holubová improvizují a vyprávějí jedinečné historky (2003). Režie I. Paukert. Miroslav Donutil dnes na jevišti Branického divadla přivítá výrazné herecké osobnosti – Evu Holubovou a Jaroslava Duška. Setkání to bude značně improvizované, můžete se tak těšit na řadu překvapení, jedním z nich budou i zcela originální písně v podání J. Duška. O bluesový doprovod milého rozhovoru se tentokrát postará skupina Stan The Man´s Bohemian Blues Band.
Vysílání: 26.2., 09.50 hod., ČT1

15.2.2021 19:02:24 Redakce | rubrika - Z éteru

Časopis 15 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Pretty Woman (MdB)

Články v rubrice - Z éteru

Divadelní tipy 15. týden

Jitka Molavcová (Komici na jedničku)

Komici na jedničku - Jitka Molavcová
Petr Nárožný přivítá ve svém pořadu vynikající herečku, komičku a všes ...celý článek


Neobyčejné životy - Ladislav Lakomý

Ladislav Lakomý

Ladislav Lakomý
Vzpomínka na vynikajícího brněnského herce, dabéra, recitátora a divadelního pedagoga, kter ...celý článek


Divadelní tipy 16. týden

Jiří Císler

Úsměvy Jana Faltýnka
Společně s Jaromírem Hanzlíkem zavzpomínáme na herce, který se narodil před 85 lety (2 ...celý článekČasopis 15 - sekce

HUDBA

Tomáš Klus letos vydá dvě alba

Tomáš Klus

Český písničkář Tomáš Klus během letošního roku plánuje vydat hned dvě alba. První bude zaměřené politicky a v celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Víra tipy 15. týden

Papež – nejmocnější člověk na planetě

Bohoslužba Bratrské jednoty baptistů
Baptistický kazatel Pavel Coufal v mimořádném přímém přenosu z Komunit celý článek

další články...