zvláštní poděkování
Volný.cz

Zabiják na scéně Jihočeského divadla

Zdeněk Velen (Zabiják Anders)

autor: Alexandr Hudeček  

zvětšit obrázek

Novinky sezóny 2020/2021 Jihočeského divadla, zahájila gangsterská komedie Zabiják Anders. Činoherní inscenace na motivy knihy Jonase Jonassona uvádí v divadelní adaptaci Olgy Šubrtové. Režie se ujal Mikoláš Tyc, který se do Jihočeského divadla rád vrací (inscenace Škola základ života, Soudné sestry, Pohani). Scénograf Kamil Bělohlávek připravil pro inscenaci minimalistickou, téměř skandinávskou scénu s kontrastem „mikro“ a „makro“ světa. Scénický prostor také dotváří projekce a skvělá hudba Jiřího Hájka.

Napraveného zabijáka hraje hostující Zdeněk Velen, který spolu s Kamilou Janovičovou, Danem Kranichem a dalšími herci Jihočeského divadla rozehraje na jevišti komedii plnou přestřelek, nevyřízených účtů a černého humoru.
A čím je právě humor Jonase Jonassona režiséru Mikoláši Tycovi tak blízký?
„Právě tím, jak Jonas vnímá své postavy jako skutečné chybující lidi. Jeho humor odpovídá běžným lidským nedorozuměním a přešlapům. Akorát si umí k tomu všemu vybrat úžasné situace. Zabiják, který se chce napravit a páchat pouze dobro, zvěstovat pravdu o Ježíšovi… To je perfektní zápletka.”
Když se společně spřáhnou polepšený zabiják, ateistická farářka a bezprizorní recepční, jak to může dopadnout? To vše se dozvíte na jevišti Jihočeského divadla.

Termíny + vstupenky na www.jihoceskedivadlo.cz.

21.9.2020 23:09:51 Redakce | rubrika - Zveme ...