zvláštní poděkování
Volný.cz

Spitfire Company opět překračují umělecké žánry

Fragmenty milostných obrazů

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

Na repertoáru divadelní skupiny Spitfire Company přibude další dílo překračující umělecké žánry nazvané Fragmenty milostných obrazů. Premiéra se uskutečnila 15. května v královéhradecké studiové scéně Divadla Drak Labyrint a následně 20. a 21. května 2017 v Paláci Akropolis v Praze.
Jevištní kompozice je výjimečná tím, že je složena z 16 originálních výtvarných děl. Do této umělecké inkluze byla zařazená díla výtvarníků jako například Veroniky Bromové, Kláry Jirkové, Pauliny Skavové, Terezy Fišerové, Michala Pěchoučka, Jana Zdvořáka, Lukáše Houdka a dalších. Tanec, hudba, divadlo nejsou tvořeny ve výstavních prostorách, jak by se očekávalo vzhledem k výtvarným artefaktům, ale výtvarné objekty jsou vtaženy do divadelních a tanečních interakcí.

„Společně s Miřenkou Čechovou jsme došli na hranici kurátorského projektu a divadelního tvaru. Lze říci, že divák bude svědkem představení, ale zároveň i vernisáže. Nebo se jedná o putovní výstavu s divadelním a hudebním akcentem.“, říká Petr Boháč, umělecký šéf Spitfire Company. Pod jemně ironickým názvem se skrývá rozmanitá škála významů a interpretací mezilidských vztahů. Každý z umělců nahlíží na milostný rozměr života trochu z jiného úhlu pohledu a díky tomu se tvoří rozmanitá umělecká koláž. Tu rozšiřuje skladatelka Eliška Cílková, zpěvačka Alice Bauer, tanečníci Ingrid Mikshina a Roman Zotov a dramaturgyně Dominika Špalková. Představení volně navazuje na multikulturní projekt Constellations I. (Before I Say Yes) realizovaný s Orchestrem BERG a skladatelem Michalem Nejtkem. Představení je realizované v koprodukci s královéhradeckým Divadlem Drak a Mezinárodním institutem figurativního divadla a s Palácem Akropolis, jenž je jedním z domovských scén souboru.

www.palacakropolis.cz

15.5.2017 09:05:01 Redakce | rubrika - Zveme ...

Časopis 34 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Chaplin  (MDB)

Časopis 34 - sekce

DIVADLO

Potomci slavných - EFB

Kateřina Burianová

Potomci slavných - E. F. Burian
Významné osobnosti naší kulturní historie pohledem jejich dětí, vnuků a pra celý článek

další články...

HUDBA

Jan P. Muchow - The Antagonists

Jan P. Muchow (Zdroj: Supraphon)

Že je Jan P. Muchow nejen zakladatelem kultovní Ecstasy of Saint Theresa a vyhledávaným producentem i remixére celý článek

další články...

OPERA/ TANEC

Trespasser - dance for camera

Trespasser

Trespasser
Příběh muže, který vstoupil bez povolení na cizí území. Experimentální film v žánru dance for ca celý článek

další články...