zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Na scénu Vídeňské státní opery se vrací Rusalka

Pavel Černoch ve Vídni  (Zdroj: TZ)

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Po čtyřech letech se na scénu Vídeňské státní opery vrací opera Antonína Dvořáka Rusalka v režii Svena-Erica Bechtolfa. Inscenace pod taktovkou dirigenta Tomáše Hanuse bude ve Vídni uvedena 31. března a následně 2. a 4. dubna 2024. Zpracování Rusalky Svena-Erica Bechtolfa spoléhá na poetickou sílu námětu i výtvarné pojetí scénografa Rolfa Glittenberga. Ve Vídeňské státní opeře se k roli Prince vrací přední český tenorista Pavel Černoch, který zde naposledy vystupoval jako Lenský v Evženu Oněginovi. „K roli Prince se vždy rád vracím a jsem potěšen, že mohu vstoupit do úspěšné vídeňské inscenace, a navíc se pracovně opět potkat s Tomášem Hanusem,“ dodává Pavel Černoch. Jako Rusalka se představí americká sopranistka Corinne Winters, Vodníka ztvárnil polský basista Adam Palka, roli Ježibaby přijala německá mezzosopranistka Okka von der Damerau a role Cizí kněžny byla svěřena české sopranistce Elišce Weissové.

Inscenace Rusalky německého režiséra a herce Svena-Erica Bechtolfa měla ve Vídni premiéru v roce 2014, kdy ji zde hudebně nastudoval Jiří Bělohlávek.
Pavel Černoch má nabitou sezonu. Je jedním z ambasadorů Roku české hudby 2024 a domácí publikum se na něj mimo jiné může těšit na festivalu Smetanova Litomyšl, kde vystoupí na koncertě věnovaném právě jubilantům Roku české hudby - Bedřichu Smetanovi a Antonu Brucknerovi. Již v květnu jej čeká v Hamburské státní opeře premiéra v roli Sergeje v opeře Lady Macbeth Mcenského újezdu Dmitrije Šostakoviče. V létě má na programu natáčení sólového alba s Českou filharmonií pod taktovkou Tomáše Netopila. Na podzim se vrátí k roli Sergeje v Lady Macbeth Mcenského újezdu v Barceloně. Ve druhé polovině roku dále zamíří například do Bavorské státní opery v Mnichově a znovu se vrátí i do Státní opery ve Vídni.

27.3.2024 16:03:38 Redakce | rubrika - Zprávy

Časopis 15 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Milá Evičko, milý Luďku (Činoherní klub)

Časopis 15 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

2 x Kino Art

A. Geislerová (Smutek paní Šnajderové)

A dýchejte klidně
Hrou osudu se protne život dvou žen, které jsou si bližší, než se na první pohled zdá. Ko celý článek

další články...