zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Světově proslulý čínský pianista Lang Lang

Lang Lang – nejmilejší melodie

autor: Česká televize  

zvětšit obrázek

Lang Lang – nejmilejší melodie
Světově proslulý čínský pianista hraje a hovoří o svých hudebních láskách, které názorně interpretuje (2023). Scénář a režie Sophie-Caroline Dannerová a Elmar Kruse. Jeden ze světově nejúspěšnějších klavíristů Lang Lang se sympaticky předvedl ve svém novém audiovizuálním projektu „Nejmilejší melodie“. Vystupuje v široce populárních skladbách, na nichž vyrostly generace pianistů, až po báječné melodie z Disneyho filmů, které čínský umělec interpretuje s neuvěřitelnou pianistickou bravurou. Navíc vysvětluje divákům ve stručných komentářích mezi klavírní hrou svůj pohled na různá díla a využívá též svých životopisných vzpomínek.

Na romantické lodi po pařížské Seině oblažuje Lang Lang turisty během svátku svatého Valentýna jedinečným koncertem ze svého nejpopulárnějšího klasického repertoáru. Recitál obsahuje hudební autory, které důvěrně znají i amatérští pianisté. Jsou to mnohdy díla velkých skladatelů, například Beethovenova bagatela Pro Elišku, Debussyho Svit luny a Bachovo Preludium C dur z Dobře temperovaného klavíru.
Lang Lang nahrál rovněž některé novodobé skladby známé z filmů a televize, jako jsou: Améliin valčík Yanna Tiersena ale i další oblíbené melodie. Pianista říká: „Chci s sebou vzít každého milovníka hudby na pouť provázenou svými zamilovanými klavírními skladbami“, a dodává: „Když jsem byl ještě dítě, podnítily kreslené filmy moji představivost a přenesly mne do jiného světa. Hudba byla velkou částí této zkušenosti a vedla mne k mé celoživotní lásce, jíž se stala klasická hudba. Disneyho písničky obsahují tolik různých hudebních stylů, v nichž každý si nalezne to své. Doufám, že lidi všech věkových kategorií se budou radovat z této nahrávky a zakusí opět radost, kterou pocítili při prvním sledování Disneyho filmů".
Vysílání: 01.4., 21.50 hod., ČT art
Opakování: 07.4., ČT art

26.3.2024 15:03:46 Redakce | rubrika - Z éteru

Časopis 15 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Milá Evičko, milý Luďku (Činoherní klub)

Články v rubrice - Z éteru

Super Diva – Síla osudu

Síla osudu

Super Diva – Síla osudu (11/13)
Operní diva Catarina Molderová se zamýšlí nad původem Verdiho tragick ...celý článekČasopis 15 - sekce

DIVADLO

Slovácké divadlo uvede světovou premiéru

P. Hejcmanová, J. Zelinka (Jak jsme se dostali až sem)

Už tuto sobotu, 6. dubna 2024 od 19 hodin, se Slovácké divadlo a jeho diváci dočkají další premiéry, a to rovn celý článek

další články...

HUDBA

Český muzikál Johanka z Arku

L. Bílá a P. Muk (Johanka z Arku)

Johanka z Arku
Původní český muzikál O. Soukupa, J. Hubače a G. Osvaldové z pražského divadla Ta Fantastika celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Koprodukční dokument o třech mužích

Tátové v rolích matek

Tátové v rolích matek
Co se stane s muži, když se stanou otci? Jak se mění psychicky a fyzicky během těhote celý článek

další články...