zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Národní festival zahajuje 33. ročník

Fautores Flautae

autor: Zdroj press kit festivalu   

zvětšit obrázek

Národní festival zahajuje svůj 33. ročník 1. etapou v zámcích Bučovice a Slavkov. Koncerty se budou konat v sobotu 27. května 2023 v 17.30 hodin v Dlouhém sále zámku Bučovice a v neděli 28. května 2023 v 17.00 hodin v Rubensově sále zámku Slavkov. Na zahajovacím koncertě v sobotu vystoupí Komorní orchestr Arthura Nikische Brankovice, soubor zobcových fléten TIBIA PRAGENSIS a Krumlovský komorní orchestr. V neděli se představí mimo spolu pořádajícího KO Arthura Nikische flétnový soubor Fautores Flautae z Písku a Pardubický komorní orchestr. Na repertoáru jsou díla klasiků i současných autorů.

33. ročník Národního festivalu komorních a symfonických těles je prestižní každoroční aktivitou oboru komorní a symfonické hudby a umožňuje prezentaci všech typů vyspělých neprofesionálních hudebních těles z Čech i Moravy. Je rozložen do dvou etap, které se konají mezi květnem a listopadem v různých městech a regionech ČR (Dlouhý sál zámku Bučovice, Rubensův sál zámku Slavkov, Slavnostní sál Vojenské nemocnice Klášterní Hradisko Olomouc). Zúčastní se ho celkem 9 souborů: 5 komorních orchestrů, 2 flétnové soubory, 2 smíšené pěvecké sbory a 13 sólových zpěváků, což představuje 219 účinkujících. V rámci festivalu se tedy uskuteční 3 koncerty ve 3 městech České republiky.
I v letošním roce je program festivalu zaměřený zčásti na díla českých klasiků, avšak neopomíjí ani soudobé české skladatele. Závěrečná etapa 33. ročníku festivalu bude věnována 100. výročí narození Viktora Kalabise a druhá část programu pak 210. výročí úmrtí Jana Křtitele Vaňhala.
Koncerty pořádají z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury Národní informační a poradenské středisko pro kulturu, útvar ARTAMA a Komorní orchestr Arthura Nikische Brankovice ve spolupráci Asociací neprofesionálních komorních a symfonických těles. Nad celým festivalem převzal záštitu ministr kultury Mgr. Martin Baxa.

15.5.2023 15:05:13 Redakce | rubrika - Festivaly

Časopis 26 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Asociace profesionálních divadel České republiky

Články v rubrice - Festivaly

Souznění Jiřího Pavlici s festivalem Lípa Musica

Jiří Pavlica s Hradišťanem

Mezinárodní festival Lípa Musica představuje umělce 23. ročníku v sérii rozhovorů s publicistou Pavlem Ryjáčke ...celý článek


PRAKAB přivítá veřejnost v rámci dne otevřených dveří

KoresponDance

Pražská kabelovna ve druhé polovině června otevře své brány veřejnosti, které nabídne nejen možnost prohlédnou ...celý článekČasopis 26 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

Výtvarné tipy 27. týden

Eiffelova věž: Architektonické dobrodružství

Eiffelova věž: Architektonické dobrodružství
Už přes 130 let se majestátně vypíná do více než třísetmetrové celý článek

další články...