zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Česká filharmonie Open air 2022

Česká filharmonie Open air 2022 (Foto: Petr Kadlec)

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Česká filharmonie Open air 2022
Přímý přenos jednoho z nejatraktivnějších koncertů letní sezony z pražského Hradčanského náměstí. Program inspirovaný jazzem, filmem a muzikálem provede britský dirigent Wayne Marshall, jako sólista se představí Jan Mráček, moderuje Marek Eben. Režie S. Vaněk. Tradiční Open Air koncert se vrací po dvou letech do Prahy na Hradčanské náměstí. Letošní program, který má jako obvykle odlehčenou formou uzavřít koncertní sezonu České filharmonie, připravil britský dirigent Wayne Marshall v duchu jazzových, filmových a muzikálových inspirací.

V podání prvního českého orchestru tak zazní například díla Leonarda Bernsteina, Johna Williamse či George Gershwina. Sólistou večera je vynikající houslista a koncertní mistr České filharmonie Jan Mráček, který v roce 2021 obdržel Cenu Jiřího Bělohlávka udělovanou mladým hudebníkům do třiceti let. I letos dojde k udělení ceny, kterou letošní laureát převezme z rukou paní Anny Fejérové, choti Jiřího Bělohlávka – vždyť tento koncert je bývalému šéfdirigentovi České filharmonie každoročně věnován. Večerem provází moderátor Marek Eben.
I letošní Open Air koncert bude mít benefiční rozměr. Během koncertu a přímého přenosu mohou návštěvníci i televizní diváci přispět do veřejné sbírky SOS Ukrajina vyhlášené humanitární organizací Člověk v tísni.
Vysílání: 22.6., 20.15 hod., ČT art

13.6.2022 17:06:53 Redakce | rubrika - Z éteru

Časopis 32 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Ti druzí (MdB)

Články v rubrice - Z éteru

Komická opera Cosi fan tutte v podání studentů

Cosi fan tutte (HAMU)

W. A. Mozart: Cosi fan tutte
Komická opera o dvou dějstvích o přelétavosti žen na libreto Lorenza da Ponteh ...celý článekČasopis 32 - sekce

HUDBA

Polaris v říjnu rozproudí MeetFactory

Polaris

Fanouškům tvrdších žánrů udělá radost dnes oznámený koncert australské skupiny Polaris. Ta vystoupí v rámci sé celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Výtvarné tipy 32. týden

Starobylé stavby: Petra

Sto divů světa II (7/13)
Objevování nejzajímavějších míst celého světa. Empire State Building, zámek Chever celý článek

další články...