zvláštní poděkování
Volný.cz

Sopranistka Lucie Kaňková zpívá Gershwinovy písně

Lucie Kaňková

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

Čerstvá vítězka mezinárodní operní pěvecké soutěže Nomea Competition Lucie Kaňková si odskočila do žánru swingové hudby. Na webu a sociálních sítích Slezského divadla Opava se 19. února od 12 hodin můžete zaposlouchat do americké hudby 20. a 30. let.

Ragtime Scotta Joplina, jazzová taneční hudba Thomase „Fatse“ Wallera a písňové a muzikálové melodie George Gershwina zazní v podání orchestru Slezského divadla Opava. Gershwinovy písně zazpívá Lucie Kaňková, která si odskočila do jiného žánru ze svého operního koloraturního oboru: „Moc jsem si užila uvolněnou atmosféru natáčení příjemné taneční hudby, která vykouzlí úsměv na tváři zcela přirozeně,“ říká Lucie Kaňková a pokračuje: „Není náhoda, že v těchto písních hledali lidé odreagování během období hospodářské krize 30. let, kdy velmi vzrostla jejich popularita. Doufám, že i náš koncert pomůže posluchačům zlepšit náladu. George Gershwin je autorem mnoha evergreenů, těším se, že zazpívám i jeho první velký hit Swanee River.“
Koncert bude zavěšen i k pozdějšímu zhlédnutí na webu a sociálních sítích Slezského divadla Opava od 19. února 12 hodin.

Opavským divákům je Lucie Kaňková dobře známá z rolí Aničky z Čarostřelce, Violetty Valéry z La Traviaty nebo Zuzanky z Figarovy svatby. Současně hostuje i v divadlech v Plzni, Českých Budějovicích či Praze, kde se připravuje na nové role – jakmile covidové restrikce dovolí. V lednu 2021 zvítězila v mezinárodní on-line pěvecké operní soutěži Nomea mezi více než 230 mladými operními pěvci. Lucie Kaňková se nedávno objevila také ve výběru časopisu Forbes "Těsně nad 30".

Program koncertu „Americké ozvěny“ (s Lucií Kaňkovou):
Scott Joplin: Original Rags (arr. Jochen Schmitz)
George Gershwin: Swanee (arr. Vojtěch Spurný)
George Gershwin: Idle Dreams (arr. Vojtěch Spurný)
George Gershwin: I´ll Build A Stairway To Paradise (arr. Vojtěch Spurný)
George Gershwin: Do It Again! (arr. Vojtěch Spurný)
George Gershwin: Scandal Walk (arr. Vojtěch Spurný)
Thomas „Fats“ Waller: Honeysuckle Rose (arr. Vojtěch Spurný)
Thomas „Fats“ Waller: African Ripples (arr. Vojtěch Spurný).

18.2.2021 12:02:11 Redakce | rubrika - Koncerty

Časopis 09 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Hudební rozhledy

Články v rubrice - Koncerty

Zemlinského kvarteto další koncert věnovaný poctě Dvořáka

Zemlinské kvarteto

Ve středu 3. března v 19:30 hodin streamuje Zemlinského kvarteto druhý večer ze své letošní koncertní série 4p ...celý článekČasopis 09 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

České filmové tipy 10. týden

Jan Cina (Národní třída)

Národní třída
Valej do tebe, že máš bejt šťastnej… Televizní premiéra koprodukčního filmu ČT podle st celý článek

další články...