zvláštní poděkování
Volný.cz

Michal Bártek a Lisa Anna Gross: Dialog hoboje a varhan

Hobojistka Lisa Anna Gross

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Farnost při Katedrále sv. Bartoloměje ve spolupráci s Diecézí plzeňskou zvou na charitativní koncert Michaela Bártka (varhany) a Lisy Anny Gross (hoboj, milostný hoboj, anglický roh), který se uskuteční v úterý 28. srpna 2018 od 18:00 h v kostele Nanebevzetí Panny Marie Plzni, v prostorách bývalého františkánského kláštera. Můžeme se těšit na jedinečný koncert hoboje a varhan. Vstupné dobrovolné.
Koncertu obou umělců v Plzni bude předcházet společný koncert v neděli 26. srpna 2018 ve 14 hodin na mezinárodním festivalu Varhanní duchovní hudba ve Filipově, v poutní bazilice Panny Marie. Jedná se o dnes již v českém varhanním světě známý hudební festival a Jiříkovské varhany patří k významným nástrojům na našem území.

Na programu bude Bachova hobojová sonáta g-moll BWV 1030b, výběr z písní beze slov Mendelssohna-Bartholdyho. První královský koncert Françoise Couperina, dvě tanga od Astora Piazzolly, ale i sólové varhanní skladby Bacha a Mendelssohna. A to vše ve vlastních úpravách a s použitím nejen hoboje, ale i anglického rohu a milostného hoboje, nástrojů, které patří do hobojové rodiny. Vrcholem večera bude známé Piazzollovo Libertango, kde hobojistka postupně vystřídá všechny nástroje hobojové rodiny.

Mladá a talentovaná hobojistka Lisa Anna Gross pochází ze Švýcarska a v současnosti studuje na Conservatoire national supérieur de musique et de danse de Paris (Národní konzervatoři hudby a tance v Paříži). Jejím profesorem je David Walter, hobojista a dirigent, který u nás v ČR již vedl několik mistrovských kurzů. Lisa v současnosti úspěšně prošla výběrovým řízením do prestižní Nizozemské filharmonie v Amsterdamu na pozici 2. hoboje a my pevně doufáme, že její zkušební lhůta proběhne v pořádku a získá pozici napevno. Orchestr vystupuje pravidelně v proslulé síni Concertgebouw a v Holandské národní opeře.

Varhaník Michael Bártek má za sebou studia varhan na JAMU v Brně, na HAMU v Praze, ve Štrasburku a na Vysoké hudební škole v Mnichově. Michael navíc ještě momentálně studuje dirigování sboru ve švýcarském Curychu. Michael má na kontě mimo jiné první cenu na mezinárodní varhanní soutěži Césara Francka v holandském Haarlemu. Vystoupil již na všech význačných českých varhanních festivalech, např. na Audite organum u sv. Jakuba v Praze, u sv. Mořice v Olomouci nebo na Varhanních večerech v katedrále sv. Víta v Praze.

www.rumburk.farnost.cz

20.8.2018 19:08:16 Redakce | rubrika - Festivaly

Časopis 17 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Hledání ztraceného času (NdB)

Články v rubrice - Festivaly

Dvě prestižní uznání kampani festivalu TP 2019

Reklamní kampaň TANEC PRAHA 2019

Klíčové vizuály pro reklamní kampaň festivalu TANEC PRAHA 2019 se dočkaly mimořádného uznání – v rámci u ...celý článek


Janková a Kahánek a Wyss chystají písňový večer

Martina Janková (Foto: Markus Senn)

Poté, co v loňském roce rozezněli moravskými lidovkami historickou Čechovnu v Litni, vrací se slavná sopranist ...celý článekČasopis 17 - sekce

DIVADLO

Naše tradice

Naše tradice: Pálení čarodějnic

Naše tradice: Pálení čarodějnic
Z jakých rituálů a pověr se zrodila tradice stavění hranic v předvečer prvn celý článek

další články...

HUDBA

Německé trio Dictaphone míří na Žižkov

Dictaphone

Na Music Infinity dorazí německé trio Dictaphone. Projekt míchající vlivy ambientu, downtempa a nu-jazzu do or celý článek

další články...

LITERATURA/ UM?NÍ

Třistatřicettři

Třistatřicettři
Slovo a obraz, Poděbrady a Kutná Hora, takové je tematické a místopisné zakotvení dílu, v n celý článek

další články...