zvláštní poděkování
Volný.cz

Na dvanácti strunách 2018

Duo Steffal-Kümmel

autor: Z webu   

zvětšit obrázek

10. ročník kytarového festivalu Na dvanácti strunách se uskuteční od 5. do 28. června 2018 v křížových chodbách Dominikánského kláštera na Piaristickém náměstí v Českých Budějovicích.
Zahajovací koncert bude patřit pořádajícímu duu Steffal-Kümmel. Na festivalu se dále představí kytarové duo MANERA a italský kytarista Aliosha de Santis. Stejně jako v loňských letech je součástí festivalu zdarma přístupný koncert pořádaný dne 21. června v rámci Světového svátku hudby. Festival uzavře kytarový recitál Pavla Steidla.

Festival Na dvanácti strunách pořádá českobudějovické kytarové duo Pavel Steffal - Emanuel Kümmel. Aliosha de Santis, tento mladý talentovaný kytarista je laureátem řady zahraničních soutěží (např. mezinárodní soutěže J. S. Bacha v Lipsku, mezinárodní soutěže Alirio Diaz v Římě). Koncertuje jak ve své vlasti v Itálii, tak i v zahraničí.
Duo Manera je logickým vyústěním pravidelné spolupráce obou umělců, která trvá již od dob společných studií na plzeňské konzervatoři a pražské AMU. Zpočátku duo prezentovalo především skladby klasických kytarových mistrů, poté experimentovalo na půdě soudobých skladatelů a v současné době propojuje hudbu klasickou s hudbou populární, a to samozřejmě ve spojení s brilantní kytarovou technikou.

Závěrečný koncert – recitál Pavla Steidla. Tento přední světový kytarový virtuóz hraje skladby ze svého rozsáhlého repertoáru klasické kytarové hudby od nejstarší až po současné. Koncertoval ve více než třiceti zemích světa. Věnuje se i komponování a autorské skladby často zařazuje do svého repertoáru. Italský časopis Guitart zařadil jeho jméno mezi 8 nejdůležitějších světových kytaristů roku 2003 a o dva roky později obdržel Pavel Steidl cenu Classical Guitar Award 2005.

28.5.2018 23:05:01 Redakce | rubrika - Festivaly

Časopis 50 - rubriky

Archiv čísel

reklama

HDK

Časopis 50 - sekce

DIVADLO

Revizora uvedou v MdMB

Herec Milan Ligač (Foto: Anna Hladka Vasicova)

Druhou premiérou v sezóně 2018/2019 bude v Městském divadle Mladá Boleslav komedie Revizor. Jedná se o satiric celý článek

další články...

LITERATURA/ UM?NÍ

Prázdniny v Římě s třemi Oscary

Prázdniny v Římě

Prázdniny v Římě
Také princezna chce někdy prožít docela obyčejné dobrodružství a zamilovat se. Americká ko celý článek

další články...