zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Honza Roušar vydal ke svým čtyřicátinám nové album

Honza Roušar v Malostranské besedě

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Po sedmi letech vydal Honza Roušar nové album Zapět dvanáct, tentokrát s českými texty Václava Tobrmana v aranžích Jirky Vidasova. Kromě mnoha vzácných hostů jej v Malostranské besedě slavnostně pokřtil také legendární český muzikant a textař Ivan Hlas.
V loňském roce dostal Honza Roušar k narozeninám od svých přátel zásadní finanční příspěvek se slovy: „To máš na desku ke čtyřicátinám, Jirka ti to zaranžuje, Vašek dodá texty a ty začni točit!“ Na konci roku 2021 se prostřednictvím crowfundingové platformy HitHit vybraly další potřebné peníze, a tak se díky tomu Honza Roušar, Jirka Vidasov a další muzikanti začali každé úterý ve studiu Prague Records scházet nad albem Zapět dvanáct, které písničkář v pondělí slavnostně pokřtil v Malostranské besedě.

Kromě Honzy Roušara a jeho doprovodné kapely na křtu vystoupilo všech šest hostů, kteří na albu zpívají. Na pódiu se vystřídaly zpěvačky Naďa Válová a Veronika Bergmanová, které již v minulosti Honzovy písně zpívaly. Postupně se také představily zpěvačky Lucia Šoralová, Barbora Šampalíková, Gabriela Vermelho a také herečka Petra Hřebíčková, která si s Honzou zazpívala duet Dál věřím nám.
Celým slavnostním večerem diváky provedl moderátor Ondřej Pech. A protože písničkář se nesmí nikdy nechat srazit na kolena, jedním z vzácných kmotrů alba se stal legendární český hudebník a textař Ivan Hlas.
„Já jsem tady vlastně náhodou. Jednou zvoní telefon a volá mi Honza a ptá se, co dělám 9. května. Já mu řekl, že mám volno a on na to, ať přijdu do Malostranské besedy. No, a tak jsem tady,“ řekl po pozvání na pódium Ivan Hlas.
„Až později jsem se dozvěděl, co se děje a že budeme křtít novou desku,“ pokračoval.
„Honzo, vážím si jedné věci. Přátelé, když je to v hlavě, v rukou, a hlavně v srdci, tak je to vždycky dobré,“ pochválil na pódiu Ivan Hlas písničkáře Honzu Roušara.

Jak už název Zapět dvanáct napovídá, jedná se o album s dvanácti písněmi různorodých stylů a žánrů. Díky charakteristickým aranžím Jirky Vidasova dostává album popový nádech a celkovou zvukovou kompaktnost. Kromě písní doprovázených celou kapelou je na desce i blues pro sólovou kytaru s názvem „Buňky“, které mistrně interpretoval legendární kytarista Norbi Kovács.
Všechny dechové nástroje nahrál jeden z nejlepších tuzemských saxofonistů - Bharata Rajnošek, smyčce natočila držitelka ceny Alfréda Radoka Gabriela Vermelho, o výsledný zvuk této nové desky se postarali Jan „Zaza“ Zázvůrek (finální mix) a Tomáš „Zemák“ Zeman (master).

Celé nové album je možné zdarma stáhnout na oficiálním webu Honzy Roušara.

Honza Roušar je písničkář, kytarista, zpěvák a imitátor hlasů. V rodné Příbrami zabodoval už v roce 1997 s autorskou písní na finále Porty v kategorii do 18 let. První studiovou nahrávku pořídil ve studiu „Jumbo“ u Jaroslava Samsona Lenka. V příbramském divadle si získal pozornost skvělými výkony ve hrách Filozofská historie a Dalskabáty, hříšná ves.
Po přestěhování do Prahy hrál a zpíval v lyrikálu Petra Hapky a Michala Horáčka Kudykam. Souběžně skládal vlastní autorské písně s texty Libora Jeníka, Aleše Nováka nebo Jarmily Moosové. První Honzovo autorské CD Točí se to dokola vyšlo v roce 2010.
Jeho písně zpívají Ondřej Ruml, Petra Hřebíčková, Ivana Korolová, Hana Seidlová, Hana Robinson, Naďa Válová a další. Na jeho další desce „Hemofilická“ už jsou mezi textaři také Ester Kočičková a Miloň Čepelka.

16.5.2022 16:05:48 Redakce | rubrika - Zprávy