zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Plastic People nové vydání alba Půlnoční myš

Přebal alba

autor: The Metropolitan Opera  

zvětšit obrázek

V pořadí sedmé album z roku 1985. Nové vydání 2021. Skupina Plastic People Of The Universe, která změnila život mnoha lidem, vychází kompletně znova na CD. Podařilo se obstarat původní pásy, které geniální Mistr zvuku Ondřej Ježek ve studiu Jámor rozebral na prvočinitele a zase slepil dohromady, čímž dosáhl výrazně lepšího zvuku, vynikly detaily, o kterých neměli ani tušení a vše obalil novou energií. A protože si myslí, že legendou „o kapele, která svou hudbou porazila komunismus” bylo řečeno už vše a několikrát, soustředili se opravdu na geniální hudbu Mejly Hlavsy, nadčasové texty a specifický sound kapely, který neměl ve světě obdoby.

Vše okořenili množstvím dobových fotografií, z nichž mnohé jsou zveřejněny poprvé a přibližují život „veselého ghetta” i nezasvěceným bez nutnosti obsáhlých komentářů. Každý titul má zcela nový obal, vždy oslovili některého z výtvarníků, který měl ke kapele a jejímu uměleckému vyjádřená blízko a snažili se tím vytvořit kompaktní celek, který by propojil vše, co bylo na Plastic People unikátní a neopakovatelné. V tomto případě je titulní obraz dílem Jakuba „Kittchena” Koniga a booklet obsahuje fotografie z archivu Jana Brabce a partitury z archivu Milana Hlavsy. Bonusem jsou dva videoklipy v režii Blumfelda S. M. Vydání jsou vybavena anglickými překlady / The editions are fully equipped with English translations.
Tracklist: Půlnoční myš, Ruka / Co zde sním a co zde vypiju, Mladý holky, Leze, Podvlíkačky, Vrátí se, Podél zdi a doleva, Z kouta do kouta, Zpívá. Videobonus: Ruka, Z kouta do kouta.

19.1.2022 12:01:07 DePe | rubrika - CD boxy

Časopis 21 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Předplatné 2022/2023

Články v rubrice - CD boxy

Matěj Metoděj Štrunc vydává sólové album

Přebal alba

Album Lidověk je prvním sólovým albem herce a hudebníka Matěje Metoděje Štrunce. Alba se jako producent ujal p ...celý článekČasopis 21 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

Velikáni filmu... Tomáš Vorel

Cesta do lesa

Cesta z města
Může počítačový expert v podání Tomáše Hanáka najít štěstí v lůně přírody? (2000). Dále hrají celý článek

další články...