zvláštní poděkování
Volný.cz

Švýcarští Sinplus míří do Prahy s novým albem

Sinplus

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Přestože už vystupovali na velkých tuzemských festivalech a jejich klipy rotují ve zdejších hu-debních televizích a rádiích, samostatný koncert je v Česku čeká teprve nyní. Rockové duo Sinplus složené z bratrů Gabriela a Ivana Broggini, je právě na podzimním ev-ropské turné, které se zastaví 8. října i v Praze. Od 20 hodin vystoupí v Cross Clu-bu. Kapela, jež má na svém kontě několik cen a nominací, včetně MTV Europe Music, sebou přiveze aktuální album Break The Rules.

„Upřímně se nemůžeme dočkat, až se vrátíme na pódium, ale především do České republiky. Pokaždé, když jsme zde na festivalech hráli, měli jsme úžasné posluchače, kteří na naši hudbu skvěle reagovali. A Praha je jedním z našich oblíbených měst na světě,“ popisují bratři Bro-gginiové.
Album Break The Rules, které do Prahy přivezou získává skvělé recenze. Nahrávka přitom vznikla z potřeby změny. Kvůli ní podnikli hudebníci cestu do USA. Cestování mezi Kalifornií a Nashvillem jim pomohlo (znovu) objevit jejich kořeny. Hned na první poslech je jasné, o co bratrům šlo. Žádné triky a překombinovaná produkce, žádná schémata, jen kytara, basa, bicí, zpěv a spousta vášně: „Mohli bychom pokračovat v psaní tohoto alba navždy; tak to je, když vás baví to, co děláte. Vždy jsme milovali silné kytarové riffy a svěží, napjaté rytmy, takže ... to jsme udělali. A teď máme pocit, že jsme na těchto písních závislí,“ doplňují bratři Bro-gginiové, kteří mají za sebou kromě ceny MTV i vystoupení na slavných festivalech jako Isle Of Wight či předskakování kapele Roxette.

4.10.2021 13:10:20 DePe | rubrika - Koncerty

Časopis 49 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Hamlet (MdP)

Články v rubrice - Koncerty

Monkey Business chystají tři speciální večery

Monkey Business

Kapela Monkey Business vystoupí v pražském Lucerna Music Baru hned tři večery za sebou – 7., 8. a 9. pro ...celý článekČasopis 49 - sekce

DIVADLO

Představení o životě básníka v Broumově

Saša Rašilov a Lucie Trmíková (Zahradníček / Vše mé je tvé)

V pátek 10. prosince 2021 od 19 hodin se v sále Dřevník v areálu broumovského kláštera uskuteční představení d celý článek

další články...

OPERA/ TANEC

Opera Národního divadla. Sezona 2019/2020

SOP

Opera Národního divadla. Sezona 2019/2020
O čtyřletém cyklu Musica non grata a dalších uměleckých projektec celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Česko-americký dokument Umění disentu

Umění disentu

Umění disentu
Česko-americký dokument kombinující české a zahraniční, mnohdy dosud neviděné archivní materi celý článek

další články...