zvláštní poděkování
Volný.cz

něco něco: Každá písnička zní trochu jinak....

něco něco (Foto: Jana Plavec)

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Pražská písničkářsky-elektronická dvojice něco něco vydává druhé řadové album s názvem Útržky. Osmipísňové Útržky jsou poskládané z témat, která se nejen v poslední době dotýkají mnohých z nás. V českých textech zaznívají pocity vděčnosti, porozumění i nedorozumění plynoucí z komunikace s okolím, útěky z města do míst, kde by nám mohlo být lépe, i stavy, kdy vás vysává vlastní život.

„Deska z velké části vznikla v Beskydech, které se objevují i v klipu k singlu Mezery vycházejícím spolu s albem. Optimistické a nadějné Mezery si podle nás zaslouží být na prvním místě, proto celé album otevírají. Deska není jen optimistická, do textů jsem přetavila i svoje dospělé frustrace, obavy a běsy, které částečně plynou i z toho, že jsem žena,“ říká zpěvačka Alžběta Trusinová.
Něco něco si na druhé desce po třech letech existence mnohé ujasňují. „Útržky jsou nejen o osobním hledání se ve světě lidí po třicítce, ale i o hledání hudebním. Každá písnička zní trochu jinak, takže pro sebe špatně nacházíme žánrovou škatulku. Chceme skládat melodie, které si budete pamatovat. Zároveň trochu stavíme pop na hlavu,“ dodává kytarista a hráč na syntezátory Tomáš Tkáč.
Útržky rozvíjí pro tvorbu něco něco typické prostředky – nápaditost, nadsázku a nečekané zvraty, vytrhávající posluchače z popové konejšivosti. Album má oproti první desce živější zvuk, dvojice značně využívá kytary a bicí, ale i syntezátory, které album posouvají k elektronické taneční hudbě.
Útržky se natáčely ve studiích Aluna a Jámor a ve Tkáčově studiu Vnitroblok. Za bicí usedl Václav Šafka, masteru se ujal Tomáš Karásek.

Debut něco něco Začíná byl uveden mezi nejzajímavějšími nahrávkami roku 2020. Trusinová je mimo jiné členkou kapely Neřvi mi do ucha, Tkáč vystupuje v triu Pris a věnuje se produkci. Pár stojí za vydavatelstvím Divnosti, oceněným za své aktivity hudební cenou Vinyla.
Křest alba Útržky proběhne 30. září v pražském prostoru Bike Jesus s hostující indie-popovou songwriterkou Margo.

20.9.2021 10:09:48 Redakce | rubrika - CD boxy

Časopis 41 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Iliada (DbZ)

Články v rubrice - CD boxy

Vladimír Mišík - Noční obraz

Přebal alba

Nové autorské album dvojice Mišík–Ostrouchov s řadou mezinárodních hostů a silným přesahem Vladimír Miší ...celý článek


Michal Horák - Michalbum

Michal Horák

Jsou to bez pár týdnů dva roky, co Michal Horák debutoval albem Michalovo cédéčko. Za tu dobu Horák hravě potv ...celý článek


Soundtrack k filmu Karel

Karel Gott

Jeden z nejočekávanějších filmů, dokument režisérky Olgy Malířové Špátové KAREL, konečně vstoupí 7. 10. 2021 d ...celý článekČasopis 41 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

Literární tipy 42. týden

G. Lollobrigida (Cervantes)

Cervantes
Bouřlivé mládí autora Dona Quijota v hvězdně obsazeném snímku. Španělský koprodukční film (1967). celý článek

další články...