zvláštní poděkování
Volný.cz

Tři velké koncerty

Karel Gott a Eva Pilarová (Už dávno nejsem dítě)

autor: Česká televize  

zvětšit obrázek

Už dávno nejsem dítě
Galakoncert z Hudebního divadla v Karlíně k životnímu jubileu Evy Pilarové (1999). Hosté pořadu: K. Gott, W. Matuška, J. Suchý, M. Šimek, Y. Přenosilová, L. Machálková, P. Janů, P. Lesák, J. Svěcený, Š. Margita, V. Kříž, J. Ježek, P. Sedláček, F. Havlík, orchestr V. Fialy, Golem J. Václavíka a další. Kamera J. Lebeda. Scénář a režie F. Polák. Galavečer k životnímu jubileu Evy Pilarové natočila Česká televize v Hudebním divadle v Karlíně. Večer s nádhernou atmosférou, prozářenou světlem reflektorů a nadšením českých celebrit, uvádí moderátor Petr Lesák. Eva Pilarová byla česká zpěvačka a herečka, která se stala trojnásobnou vítězkou čtenářské ankety Zlatý slavík. Dne 28. října 2009 u příležitosti jejích sedmdesátin byla Evě Pilarové udělena Medaile Za zásluhy. Eva Pilarová zpívala už od dětství, a to i vážnou hudbu. V roce 1960 nastoupila do pražského divadla Semafor, kde vystupovala mimo jiné též s legendární dvojicí Jiří Suchý a Jiří Šlitr. Zde se záhy prosadila jako výborná zpěvačka, která je obdařená velmi krásným, silným a barevně zajímavým, naprosto nezaměnitelným hlasem v rozsahu tří oktáv.
Vysílání: 06.8., 14.45 hod., ČT3

Díky, Marie!
Marie Rottrová slaví se svými hosty životní jubileum na narozeninovém galakoncertu v Ostravě a v rozhovoru s Jaromírem Nohavicou rekapituluje svou pěveckou kariéru (2012). Dále vystupují: J. Wykrent, R. Pastrňák a Buty, P. Spálený, Neřež, E. Farna, H. Zagorová, P. Nárožný, J. Bartoška a další. Režie R. Motyčka. Marie Rottrová oslavila na konci roku 2011 své 70. narozeniny sérií vyprodaných koncertů po České a Slovenské republice, kterou se zároveň rozloučila s aktivní kariérou. Její ostravský koncert zaznamenala Česká televize a jako poctu výjimečné zpěvačce jej pod názvem Ahoj, Marie! uvedla o Vánocích. Nabízíme druhou část koncertu, ve které zaznějí další velké hity nejen Marie Rottrové s kapelou Flamingo, ale také jejích hostů – J. Nohavici, J. Wykrenta, P. Spáleného, skupin Buty a Neřež a dalších. Ostravská rodačka také vzpomíná na hudební dráhu od soulových začátků v šedesátých letech až po její úspěšná televizní Divadélka pod věží.
Vysílání: 08.8., 10.55 hod., ČT3

Věra Martinová
Koncert z Vinohradského divadla v Praze u příležitosti životního jubilea zpěvačky (2020). Spoluúčinkují skupina P. R. S. T. a J. Marshall. Kamera J. Lebeda. Režie R. Vodrážka. Pověst nejpopulárnější české countryové zpěvačky nezískala Věra Martinová rychle ani snadno. Narodila se 2. února 1960 v Opočně. Brněnskou konzervatoř absolvovala coby kytaristka. A třebaže už během studií zpívala s orchestrem Gustava Broma, i do skupiny Schovanky pak nastoupila ještě jako kytaristka. Tam už se díky svému přirozenému a zvučnému altu konečně prosadila a po čtyřech letech se v roce 1986 vydala na samostatnou sólovou dráhu. Vyhnula se kopírování zahraničních countryových zpěvaček a opřela se o původní český repertoár, na kterém se podílí i jako autorka. Dodnes nazpívala třináct alb. Křest toho nejnovějšího, Křídel se nezříkám, spojila v Divadle na Vinohradech s koncertem ke svým padesátinám. Vedle skupiny P.R.S.T. doprovázel zpěvačku i Jamie Marshall, rockově orientovaný anglický kytarista a skladatel, který žije v Praze.
Vysílání: 06.8., 20.15 hod., ČT art

26.7.2021 14:07:57 Redakce | rubrika - Z éteru

Časopis 39 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Pretty Woman (MdB)

Články v rubrice - Z éteru

Portrét Lemmyho Kilmistera

Lemmy Kilmister

Lemma
Výjimečný, autentický portrét frontmana Motörheadu Lemmyho Kilmistera. Americký dokument (V anglickém ...celý článek


Spirits in the Forest – život s Depeche Mode

Depeche Mode (Spirits in the Forest)

Spirits in the Forest – život s Depeche Mode
Hudba slavné britské kapely a neobyčejné příběhy jejich ...celý článek


Nesmrtelný život a smrt Mikiho Volka 2

Miki Volek

Nesmrtelný život a smrt Mikiho Volka – rokenrolového krále (2/2)
Strhující osudy legendárního zpěváka ...celý článek


4 x Jiří Suchý

Jiří Suchý (Kdyby tisíc klarinetů)

Kdyby tisíc klarinetů
Mají hudební nástroje a nebojí se je použít! Legendární muzikál s písničkami Jiřího Š ...celý článek


Unikátní dokument Karel Gott: Německé turné 1970

Karel Gott

Karel Gott: Německé turné 1970
Unikátní dokument o první Gottově koncertní šňůře v SRN provází komentář sam ...celý článek


Hudební tipy 40. týden

Tomáš Klus (

Bigbít (5/42)
Unikátní dokumentární cyklus o historii české a slovenské rockové hudby se vrací na obrazovky ...celý článekČasopis 39 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

Dojemná retrokomedie Zachraňte pana Bankse

Tom Hanks (Zachraňte pana Bankse)

Zachraňte pana Bankse
Kde její kniha končí, skutečný příběh začíná. Tom Hanks a Emma Thompsonová v dojemné celý článek

další články...