zvláštní poděkování
Volný.cz

Cirk La Putyka vyráží opět oživit obecní rozhlasy

Oživený Obecní Roz-hlas

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

Podruhé vyrazí tuto sobotu členové souboru Cirk La Putyka v rámci iniciativy #kulturunezastavis do nejrůznějších míst celé České republiky, aby zpěvem, hudbou, čtením pohádek, povídek nebo poezií oživili obecní rozhlasy.
Druhé pokračování úspěšné akce proběhne v sobotu 20. února od 13 do 18 hodin a zapojí se do ní například Dušníky, Roudnice nad Labem, Benátky nad Jizerou, Volyně, Písek, Rožmitál, Neratov nebo Hronov. S vlastním programem se k projektu dále připojí například Městys Ševětín, Mořice, Střítež nad Bečvou, Praha – Suchdol, Lanškroun, Veselý Žďár, Týn nad Vltavou, Hlásná Třebáň nebo Chlumec nad Cidlinou. V několika týmech tentokrát vyjedou na kulturní „misi“ například herci a hudebníci Jiří Kohout, Andrej Rády, Rosťa Novák starší, Adam Joura, Eliáš Jeřábek, Dan Komarov, Iby Pop, nebo Jana Stárková. Jednotlivá vystoupení v obecních rozhlasech budou opět trvat zhruba 10-15 minut, pak vyrazí vystupující do dalšího města či obce.

Projekt Oživený Obecní Roz-hlas je dalším ze způsobů jak přinést veřejnosti živou kulturu v době koronavirových opatření. „Divadla a koncertní sály zůstanou bohužel ještě dlouho zavřené a s nimi i divácké cesty ke kulturním zážitkům. Napadlo nás ale řešení, které v sobě nese možná trochu nostalgie či atmosféru dřívějších časů. Vy nemůžete za námi, tak my přijedeme až k vám, samozřejmě s respektem ke všem vládním opatřením. Kultura v každé vesnici a každém městě, to je náš cíl,“ prohlásil Rosťa Novák mladší při startu projektu.
Stejně jako například Oživené výlohy a další aktivity v rámci iniciativy #kulturunezastavis jsou Oživené obecní rozhlasy výzvou pro další obce a umělce, aby se zapojili a sami něco podobného zorganizovali. „Města i menší obce mají možnost podat kultuře pomocnou ruku. A co za to? Zážitek. Jeden společný, krásný moment, který nás bude spojovat a přinese nám dobrou náladu do nelehkých dnů. Jde o symbiózu a vzájemnou pomoc v těžké době,“ doplnil Novák.
Soubor Cirk La Putyka připravuje v současnosti i další netradiční projekty, například zmíněné Oživené výlohy, které upozorňují na zavřené obchody a podniky, nebo spolupráci se školami. V prostoru divadla Jatka78 probíhá také zkoušení nové inscenace Runners
v režii Víta Neznala s předpokládanou premiérou v červnu letošního roku.

19.2.2021 13:02:23 Redakce | rubrika - Zveme ...