zvláštní poděkování
Volný.cz

NENA posílá světlo a lásku novým singlem

Nena

autor: Harald Hoffmann  

zvětšit obrázek

Německá zpěvačka NENA známá i z dob železné opony hitem 99 Luftballons dlouhá léta úspěšně přeměňuje svoji pozitivní energii v pop. Opět to dokazuje svým posledním singlem Licht (VIDEO), kde svým nezaměnitelným hlasem Nena zpívá proti současnému koronavirovém strachu a nejistotám ve světě.
„Pojďme držet pohromadě, buďte spolu a posílejte do světa spolu světlo a lásku, to je to, co si přeji,“ napsala Nena 24. března na svém Instagramu jako své přání ke svým kulatým 60. narozeninám.
Hitovka Licht (Světlo) je energická popová hymna se světlem, které dává každému tónu a každé linii naději a sebevědomí, které v těchto náročných dobách potřebujeme.

„Pro mě jsou láska a světlo nejsilnější síly. A máme je všechny v nás. Pokud o tom přemýšlíme a každý z nás je připraven vyslat do světa světlo a lásku, také v naší důvěře zjišťujeme, že můžeme udělat vše a právě teď využijeme příležitosti k úplnému přepracování našeho soužití na této planetě, ve prospěch všech zúčastněných,“ dodává zpěvačka k nové písni.

Na léto interpretka připravila pět koncertů Drive-in (autokoncerty), které diváci sledují v autech. Odstartovaly 11. 7. ve Stuttgartu. Další zastávky jsou 13. 7. Zurich, 26. 7. Berlín a 28. a 29. 7. 2020 v Lanxess Aréně v Kolíně nad Rýnem. Pro zpěvačku jsou jejich živé koncerty věcí blízkou jejímu srdci a důležitou součástí jejího života. Na turné NICHTS VERÄUMT 2018 oslavila 40. výročí svého vzniku s více než 350 000 fanoušky v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Lucembursku a Nizozemsku. V roce 2019 následovaly festivalové a venkovní vystoupení. Poté následovala menší pauza.
,,Scházíte mě! A proto jsem se spontánně rozhodla zahrát alespoň několik koncertů. Pojďme spolu slavit, zpívat, smát se a tančit. Těším se na vás všechny! Nezajímám se o absurdní okolnosti. Hlavní věc je, že se uvidíme! A samozřejmě můj nový singl Licht bude na setlistu,“ vzkazuje svým fanouškům na oficiálních internetových stránkách.

Nena měla být letos hlavní zahraniční hvězdou na festivalu Benátská! v Libereckém kraji. „Budeme se snažit zajistit, aby naše letošní dramaturgie byla v co největší části zachována i pro příští rok,“ uvádí pořadatelé. Tak se fanoušci 24. července 2021 v České republice konečně poprvé dočkají koncertu této výjimečné zpěvačky.
Nena se také angažuje v mnoha jiných směrech např. je propagátorkou hnutí Ehe für alle (Manželství pro všechny), které podporuje manželství stejnopohlavních párů.

13.7.2020 14:07:09 Petr Schier | rubrika - Zprávy