zvláštní poděkování
Volný.cz

Lovestory Starci na chmelu

Ivan Lupták a Berenika Kohoutová (Starci na chmelu)

autor: Václav Beran  

zvětšit obrázek

Premiérou legendární lovestory Starci na chmelu zahájilo 7. června divadlo Studio DVA 16. ročník Metropolitního léta hereckých osobností. V hlavních rolích půvabné Hanky a čestného Filipa v nadčasovém příběhu zarámovaném nestárnoucími melodiemi Berenika Kohoutová a Ivan Lupták. V režii Adama Krause dále hrají Zlata Adamovská, Josef Carda, Oldřich Navrátil, Jan Meduna, Petr Ryšavý, Linda Fikar Stránská a mnoho dalších.
Pro Letní scénu Vyšehrad a Letní scénu Tvrz Divice je naplánováno exkluzivních 32 termínů. Příběh krásky, o niž usiluje jak mocný padouch, tak podceňovaný outsider, zasadili autoři scénáře do prostředí středoškolských studentů na chmelové brigádě a přidali k němu konflikt generační a společenský. „S radostí jsem uvítala možnost si v něm zahrát, i když ne zrovna sympatickou roli soudružky profesorky, která je součástí režimu, proti kterému jsou studenti v revoltě,“ říká o své postavě Zlata Adamovská.

Představení o křehké, a díky vtipnému šarmu také výjimečné první lásce dvou mladých lidí bude uváděno pouze o prázdninách, do divadla se po létě nestěhuje. „Ve filmové předloze moji postavu legendárně ztvárnil Vladimír Pucholt, což pociťuju jako závazek. Od samého začátku se však striktně vyhýbám tomu, abych jeho herecký výkon na jevišti jakkoliv napodoboval. Můj Filip bude zkrátka jiný,“ poznamenal ke své úloze Ivan Lupták. S potutelným úsměvem se k němu přidává s charakteristikou své role Berenika Kohoutová: „Hanka toho na rozdíl ode mne moc nenamluví, když už ale něco řekne, tak to má váhu. Na rozdíl ode mne.“
„Jsem přesvědčena, že tenhle muzikálový příběh o lásce, touze po svobodě a individualitě určitě potěší diváky všech generací. Pro mne osobně to znamená setkání s novou mladou hereckou krví, pro kterou je to skvělá příležitost předvést, co umí,“ dodává Zlata Adamovská. Tvůrci pevně věří, že ti, kteří absolvovali chmelové brigády, budou mile vzpomínat, a ti, kteří je již nezažili, budou žasnout nad romantikou lásky a nad poměry v oněch liberalizujících se dobách, kdy byl sex mladých lidí stále veřejně tabuizovaným tématem.
Termíny + vstupenky na www.studiodva.cz.

24.6.2019 00:06:11 Redakce | rubrika - Muzikály

Časopis 38 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Noc bláznů  (NdB)

Články v rubrice - Muzikály

Lazarus bude mít prolog v kině Aero!

Muž, který spadl na Zemi - vizuál

Již 8. října 2019 budou mít příznivci odkazu Davida Bowieho možnost se účastnit zajímavého prologu, který před ...celý článekČasopis 38 - sekce

LITERATURA/ UM?NÍ

Drama Vlak podle Georgese Simenona

Jean-Louis Trintignant a Romy Schneiderová

Vlak
Osudové setkání uprostřed válečného zmatku. Romy Schneiderová a Jean-Louis Trintignant v hlavních rolí celý článek

další články...