zvláštní poděkování
Volný.cz

Na jeho prknech DRB ožije hudební legenda Freddie Mercury

Michael Kluch (Zdroj: www.michaelkluch.cz)

autor: Z webu   

zvětšit obrázek

V dubnu letošního roku představí Divadlo Radka Brzobohatého novinku - velkolepou show Freddie, z pera režiséra Karla Janáka, která je inspirována životním příběhem jedné z největších hudebních ikon 20. století, jež si svým charizmatem a jedinečným hlasem podmanila celý svět. Řeč je o frontmanovi legendární kapely Queen Freddiem Mercurym, jehož genialita ho přivedla na vrchol slávy, ale i na cestu ke zkáze.
Diváci se tak můžou těšit na hlavní momenty v životě tohoto hudebního génia, mezi něž patří vzestup na světovou hudební scénu, problémy s objevováním vlastní homosexuality a následný pád do víru večírků a života bez zábran, který vedl k onemocnění AIDS a poté i jeho smrti.

Přestože Freddie Mercury opustil tento svět, jeho hudba žije dál. A především o tom je také Freddie – o hledání smyslu lidské existence, ve které je nejvyšší metou to, co po sobě zanecháme budoucím generacím. Jedině pak můžeme porazit i vlastní smrt.
Ale nepůjde jen o samotný příběh. Queen, to je především hudba, a proto Divadlo Radka Brzobohatého oslovilo kapelu Queenie, která slaví velké úspěchy po celém světě díky naprosto dokonalé interpretaci této hudební legendy. Hlavní role se zhostí leader skupiny Queenie Michael Kluch, který Freddieho věrně interpretuje, a to jak hlasově, tak i vizuálně. Na divadelních prknech ale není žádným nováčkem, jde totiž o profesionálního herce působícího na mnoha scénách. Nyní ale vůbec poprvé spojí hereckou profesi se svou neuvěřitelnou schopností ztvárnit Freddieho Mercuryho. Divadlo Radka Brzobohatého bude mít tak tu čest divákům připravit vskutku ojedinělý zážitek - show o kapele Queen, který díky jedinečné osobnosti Michaela Klucha nemá ve světě obdoby.
Mimo Michaela Klucha se na scéně Divadla Radka Brzobohatého setkáme s Jiřím Kornem, Rudolfem Hrušínským mladším, Přemkem Pálkem, Ernestem Čekanem, Romanem Tomešem, Romanem Říčařem, Lukášem Kumprichtem, Simonou Postlerovou, Terezou Nekudovou, Charlotte Doubravovou, i ředitelkou divadla Romanou Goščíkovou.

19.2.2018 16:02:22 Redakce | rubrika - Zprávy

Časopis 25 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Tanec Praha

Časopis 25 - sekce

DIVADLO

Dobří chlapci v Divadle Na zábradlí

Dobří chlapci (Foto: KIVA)

Úspěšná sezóna v legendárním Divadle Na zábradlí, korunovaná Cenou divadelní kritiky 2017 pro inscenaci Macbet celý článek

další články...

OPERA/ TANEC

Jan Bartoš - Beethovenovy klavírní sonáty

Přebal 2CD Beethovenovy klavírní sonáty

Pianista Jan Bartoš patří mezi nejzajímavější příslušníky mladší generace českých hudebníků. S doporučením jed celý článek

další články...

LITERATURA/ UMĚNÍ

Filmové tipy 26. týden

Vražedná pole

Smolař
Malý obchodníček Bourvil a vykutálený podvodník Louis de Funès. Tak kdo komu asi naletí? Franco celý článek

další články...