zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Divadelní zahrada 2022

Mikulášovy prázdniny (Spolek Kašpar)

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

V romantickém lesoparku prvorepublikové Wolfrumovy vily, v současném sídle Českého rozhlasu Sever, na kopci kousek nad centrem Ústí nad Labem se i letos předposlední týden 22. až 27. 8. 2022 uskuteční již 7. ročník oblíbeného festivalu Divadelní zahrada. I letos vás čeká šest dnů ve společnosti divadla pod širým nebem.
Přehlídku zahájí v pondělí 22. srpna venkovní premiéra nejnovějšího titulu Činoherního studia, adaptace stejnojmenného románu Josefa Formánka Mluviti pravdu, kterou režijně nastudoval Filip Nuckolls.

Melancholickou komedii Najal jsem si vraha, divadelní adaptaci slavného filmu finského režiséra Aki Kaurismäkiho, uvedeme v úterý 23. srpna. Ve středu 24. 8. se můžete těšit na Pábitele, koláž obrazů a zápisků Bohumila Hrabala a taky jemnou a poetickou komedii. Shakespearův Sen noci svatojánské, jeho patrně nejhranější veselohra, najde své místo na festivalu ve čtvrtek 25. srpna. Patrně nejsvéráznější titul letošní edice Divadelní zahrady, nekompromisní komedie Harila aneb Čtyři z punku a pes, vás pobaví v pátek 26. 8. Přehlídku uzavře v sobotu 27. srpna už od 16 hodin hostující pražský Spolek Kašpar se svou dobrodružnou inscenací pro nejmladší diváky i jejich rodiče Mikulášovy prázdniny.
Všechna představení v zahradě Českého rozhlasu Sever až na sobotní výjimku začínají ve 20 hodin, v areálu se občerstvíte sortimentem od Čajovny U vysmátý žáby.

www.cinoherak.cz/dz

8.8.2022 11:08:15 Redakce | rubrika - Festivaly

Časopis 40 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Devět křížů (Městské divadlo brno)

Články v rubrice - Festivaly

Divadelná Nitra 2022

Divadelná Nitra 2022

Len pár dní nás delí od ďalšej kapitoly, ktorú Medzinárodný festival Divadelná Nitra začne písať v piatok 23. ...celý článekČasopis 40 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

Dokument o mužích v podvozku Boeingu 747

Muž, který spadl z nebe

Muž, který spadl z nebe
V roce 2015 se dva muži schovali v podvozku Boeingu 747. Jeden nepřežil a vypadl v celý článek

další články...