zvláštní poděkování
Volný.cz

Televize NAŽIVO

Televize NAŽIVO

autor: archiv   

zvětšit obrázek

V reakci na vládní opatření limitující možnosti existence živé kultury na jaře tohoto roku, zůstaly soubory Cirk La Putyka a HEAVEN´S GATE aktivní. Všechny spřátelené soubory, jejichž domovem je divadlo Jatka78, se vzájemně inspirovaly a hledaly cesty, jak lidem živou kulturu i přes všechny restrikce přiblížit a neopustit tak své diváky. Veřejný prostor a specifické exteriéry se staly alternativním jevištěm a objektiv kamery umožnil divákům skutečný prožitek z živé kultury. Kinematografie se tak stala součástí živé kultury.

Cirk La Putyka, Jatka78 a společnost HEAVEN’S GATE režiséra Viktora Tauše spustil nový televizní kanál Televize NAŽIVO.
Díky pozemnímu digitálnímu vysílání se program televizního kanálu Televize NAŽIVO dostane zdarma do 3 miliónů domácností a propojí živou kulturu s diváky u obrazovek. Čekají na vás představení souborů Cirk La Putyka, Jatek78, Amerikánky, Vosto5, Divadla Na zábradlí, Divadla Minor a celé řady dalších, ale i koncerty
Lenky Dusilové, České filharmonie či Báry Polákové.
Vysílání nabízí aktuální živou divadelní, hudební i dětskou tvorbu včetně exkluzivního formátu Film Naživo.
Unikátní formáty a specifický kinematografický jazyk definuje jedinečnost zážitku, jenž se stává alternativou živé kultury. Vše, co uvidíte, se odehrává vždy Naživo teď a tady. Divadelní představení, koncerty, talkshow, ale i znělky a dokonce i reklamy. Uvidíte každý přešlap, přeřek, omyl, ale také pocítíte adrenalin performerů, když dělají salto, dech zpěváků či společné štěstí po odehraném představení. To vše je šarm nové Televize NAŽIVO.

Kdo nestihne konkrétní pořad vidět během živého vysílání, bude mít možnost si vybrat v placeném archivu na platformě www.filmnazivo.cz, kde nalezne všechny dosud odvysílané pořady. Tato platforma zároveň funguje jako podpora souborů a spoluúčast na tvorbě nových pořadů. 50 % příspěvku putuje jednotlivým souborům (jejichž performeři jsou zvlášť honorováni za svůj výkon) a 50 % na vznik nových pořadů.

Viktor Tauš ke vzniku Televize NAŽIVO říká: „Věřím, že jsme během první vlny pandemie objevili cesty, skrze které dokážeme kinematografickou formou divákům zprostředkovat živou kulturu jako alternativní prožitek a nikoli jeho redukci. Smyslem našeho vzájemného inspirování se a naší tvorby není postavit vlastní televizi. Ta má být prostředkem služby a povinnosti vycházející z podstaty naší práce, kterou je zprostředkování živé kultury lidem, kteří ji potřebují. Jako protiváhu svým těžkým osudům a strachu vyvolávaném oficiální komunikací pandemie, která nás rozděluje a staví jednoho proti druhému jako svého potencionálního vraha. Smyslem je služba, jež v ideálním světě - v čase krize - vykonává veřejnoprávní televize. V České republice to musíme dělat my sami.”

Rosťa Novák ml. vysvětluje: „Doba je bláznivá a my se učíme žít v nové realitě. Já jsem si od začátku zvolil cestu aktivní. Nedokážu jen sedět a být zoufalý z toho, kde se teď nacházíme. Některými projekty pomáháme, jinými tvoříme něco nového, někde se vracíme ke kořenům, hrajeme kdekoliv za jakéhokoliv počasí. Ale která platforma může dát nejen práci, ale možnost dělat to, co umíme, lépe než televize? Je to asi další ztřeštěný nápad. U projektu Cesty jsem říkal nej… projekt… Televize se řadí do těchto bláznivých projektů, kterému ale naplno věřím a jsem jím fascinován. Také díky společnosti, ve které vzniká. Je motivující potkat lidi, se kterými si rozumíš, jak po umělecké, tak po lidské stránce. Je to projekt plný výzev. Projekt, který nám dává naději v téhle době pokračovat, neztrácet naději. Vzniká něco unikátního, co si žádá odvážné lidi, a doufám, že to osloví veliké množství diváků. A nejen těch, kteří kulturu milují a vyhledávají, ale věřím, že máme šanci přinést kulturu i do domácností, kde na ni třeba zapomněli. Bude to jízda a bude Naživo. Nebude předtočená. Bude skutečná a opravdová. Se všemi nedokonalostmi, které k tomu určitě budou patřit. Chyba v tomhle projektu neexistuje."

Štěpán Kubišta uvádí: „Internet je zahlcen obsahem. Kvantita zastínila kvalitu a náš divák nemá čas hledat, zkoušet a třeba se nakonec nestrefit do svého vkusu. Televize NAŽIVO nabídne náš výběr toho, co považujeme za kvalitní umění a hlavně to, čeho si v uměleckém prostředí vážíme. Naše zkušenost z jarní vlny omezení nám naznačuje, že tento výběr je ochotno s námi sdílet velké množství divácké veřejnosti. Byla by škoda tuto cestu nezkusit a oslovit větší množství diváků. Prostě to zkusíme, lepší než hořekovat nad chybějícími tržbami z neuskutečněných představení.”

www.nazivo.art

23.11.2020 14:11:39 Redakce | rubrika - Novinky...

Časopis 03 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Pretty Woman (MdB)

Články v rubrice - Novinky...

Václav Havel: O divadle

Václav Havel

Soubor textů Václava Havla věnovaných problematice divadla – novinové články, recenze, medailony, koment ...celý článekČasopis 03 - sekce

OPERA/ TANEC

Radim Vizváry novým uměleckým šéfem

Radim Vizváry

Laterna magika, čtvrtý soubor Národního divadla, má od ledna letošního roku nového uměleckého šéfa. Stává se j celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Filmové tipy 4. týden

Dveře dokořán

Dveře dokořán
Jejich setkání umožnila krádež. Americko-britský film s Judem Lawem a Juliette Binocheovou v celý článek

další články...