zvláštní poděkování
Volný.cz

Ceny Thálie opět v Národním divadle

Prezident Herecké asociace Ondřej Kepka na TK

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Ceny Thálie za nejlepší jevištní výkony na českých divadelních scénách se budou letos předávat 14. 11. 2020 tradičně
v Národním divadle. Moderátorem slavnostního večera bude opět Václav Moravec. Přenos bude vysílat Česká televize na programu ČT 1 od 20.00 hodin. Český rozhlas uvede následující den 15. 11. v 11:00 hod po udílení Cen Thálie speciální diskusní pořad na programu ČRo Dvojka, který bude osobně moderovat prezident Herecké asociace Ondřej Kepka za účasti některých vítězů.

Pořádající Herecká asociace Ceny Thálie nově udílí za výkony během divadelní sezony, nikoli roku, jak tomu bylo dříve. Podzimní ocenění by tak mělo být za období červen 2019 až červen 2020. Kvůli předčasnému uzavření divadel při vládních opatřeních proti šíření koronaviru mohou poroty Cen Thálie přeřadit titul z právě končící sezony do té příští a hodnotit ho až v dalším ročníku ocenění. Jedná se jen o výjimečné případy inscenací, ve kterých je očekáván mimořádný výkon, případně byla vytipována některým z porotců, ale zbývající odborná porota neměla možnost výkon ohodnotit z důvodu předčasného uzavření divadel, nedostatečně kvalitního záznamu, případně neexistence záznamu. V Cenách Thálie se jevištní výkony hodnotí ve čtyřech tradičních oborech činohra, opera, muzikál, opereta a jiné hudebně dramatické žánry a balet, tanec a pohybové divadlo. V každém oboru se hodnotí mužský a ženský výkon zvlášť.
Oproti loňskému roku budou mít letos samostatné vítěze alternativní a loutkové divadlo. Cena mladému umělci nebo umělkyni do 33 let v oboru činohra zůstává zachována. Prezidium Herecká asociace má možnost udělit na návrh odborné veřejnosti i Cenu Thálie za šíření divadelního umění v televizi. Ceny Thálie mají i kategorii za celoživotní mistrovství, v každém ze čtyř tradičních oborů může být udělena jen jedna cena, v činohře dvě, jak v mužské, tak v ženské kategorii.

Herecká asociace pořádá mimo jiné i dabingové Ceny Františka Filipovského. Letos cenu za celoživotní mistrovství v dabingu bude udělana Alfrédu Strejčkovi. Dále Poděbradské dny poezie, je partnerem dvou hereckých cen na Filmovém festivalu v Novém městě nad Metují, rozvíjí sociální programy pro mladé začínají umělce a pro seniory, v Praze a v Brně pořádají pravidelná setkání herců seniorů, která mají v obou městech velký úspěch a účast – včetně tzv. hereckých silvestrů. Partnerskou nadací Herecká asociace je Nadace Život umělce.

6.7.2020 11:07:31 Redakce | rubrika - Zprávy

Časopis 33 - rubriky

Archiv čísel

reklama

LSS 2020

Články v rubrice - Zprávy

Co bylo, je a bude aneb covidové intermezzo

Eva Elsnerová a Štěpán Coufal (Macbeth)

Zprávami opět rezonují negativní vyhlídky do budoucna a opět se polemizuje, zda se bude hrát, pro kolik lidí, ...celý článekČasopis 33 - sekce

HUDBA

Slavný Karel Svoboda

Karel Svoboda (Mefistův rytíř)

Dracula
Legendární český muzikál skladatele K. Svobody. Ve Velkém sále Kongresového centra v Praze hrají a celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

České 68 filmové ipy 33. týden

Jak jsme hráli čáru

Báječná léta pod psa
Libuše Šafránková a Ondřej Vetchý ve filmové komedii podle známého románu Michala View celý článek

další články...